Kā apvienot inulīnu ar miltiem

Kā apvienot inulīnu ar miltiem


Ja oriģinālā formula nemainās, formula pievienojot inulīnu, produkts ar šķiedrvielu saturu palielināta, siltums, tauki un cukura attiecība samazinājās, garša nemainās. Turklāt inulīns var palielināt cepto produktu, jo īpaši maizes produktu, pūka garšu. Attiecīgie testi parādīja, ka 5% no vispiemērotākajām inulīna piedevām, kad maize ir mīkstākā un garšīgākā. Saskaņā ar attiecīgajiem datiem liecina, ka Vācijas cepšanas produktu gada patēriņš uz vienības numuru 731, Ķīnas vidējais rādītājs ir 92, šī atšķirība atspoguļo atšķirības starp Ķīnas un Vācijas pārtikas kultūru, bet arī atspoguļo nākamo maizes cepšanas nozari vietējā tirgū Lielisks potenciāls. Pievienojot inulīna izstrādājumus, kas atrisina veselības problēmas, kā arī pārvarēt īsas mutes problēmu.

Pašreizējā maizes pagatavošanas nozare Ķīnā ir straujāka nekā piena nozare, ieskaitot visu pārtikas nozari, tostarp attīstības tempu. Patlaban lielākais Ķīnas maizes izstrādājumu tirgus attīstības potenciāls ir tas, ka jaunieši arvien vairāk cenšas internacionalizēt savus ēšanas paradumus, pieņemt gan tradicionālo ķīniešu ēdienu, gan izmēģināt pārtiku no visas pasaules. Mūsdienu dzīves paātrināšanās gaitā arvien pieaugošā internacionalizācija ar probiotikām un prebiotikas cepšanas produktiem ir nākotnes attīstības virziens.


Miltu un inulīna sastopamību var raksturot kā trīs musketieri. Vogard miltu uzņēmums izmanto unikālu miltu produktu tehnoloģiju, Čuncjinas lepnumu, pamatojoties uz inulīna produktu izpēti un izstrādi, violeto akmeņu bioloģisko izmantošanu, uzņēmuma izpratni par dabīgiem produktiem un pārtikas produktu formulējumiem izpratnei, šo triju tehnoloģiju perfekta kombinācija, lai izveidotu Senās romiešu leģiona miltu piedēklis. Inulīna milti ir tikai sākums, pēdējā arī būs vairāk enerģijas, būs bagāts ar diētisko šķiedrvielu inulīns (ieskaitot citas dabīgas sastāvdaļas), lai augstākās klases milti kā pārvadātājs, lai radītu unikālu uztura veidā.