Kopējā augu varētu palīdzēt cīņā Zika Virus

Kopējā augu varētu palīdzēt cīņā Zika Virus


Ariz. PHOENIX — kopējā augu vielas var iznīcināt kāpurus, kas palīdz izplatīt vīrusu, kas izraisa Zika, chikungunya un Denges moskītu drudzis. Tas ir atklājums par pusaudžu no Filipīnām. Viņa pētījumi var palīdzēt sabiedrības veselības iestāžu ierēdņiem, jāizstrādā veids, kā samazināt šo nāvējošo slimību izplatīšanos. Tā arī var dot māju īpašniekiem padomus par to, kā mājās brūvēt savu moskītu nogalināšanu kokteili.

Denges (DEN-geju) vīruss ir galvenais cēlonis slimības un nāve visā tropos un subtropics. Slimība izplatās ar (AY dees Eh-JIP-tye) Aedes aegypti moskītu. Denges izraisa augstu drudži, smagas galvassāpes un locītavu sāpes, starp citiem simptomiem. Ar nav vakcīnas, lai novērstu to, līdz 400 miljonu cilvēku līgumu Denges katru gadu saskaņā ar Centers Slimību kontroles un profilakses. Vairāk nekā trešdaļa no visiem cilvēkiem uz planētas, kas dzīvo šīs infekcijas apdraudētos apgabalos 。  , Ka lielā zonā ir Filipīnas. Tas ir, kur dzīvo Jerouen Paul Lumabao. 10th greiders, Daniel R. Aguinaldo National High School Davao City, viņš vēlējās, lai meklētu kaut ko, kas būtu vismaz palēnināt Denges ir izplatījies. Viņš zināja, ka daudzas kukaiņu nogalināšanu ķīmiskās vielas pirmo reizi atklāti uzņēmumos. Tātad 17 gadus vecs nolēma pārbaudīt jauno kandidātu, ko viņš iegūst no kopējā trīs rūpnīcas, lai kur viņš dzīvo.

Viens ir augšstilba augstas nezāļu sauc tawa tawa (Euphorbia hirta). Vēl viena problēma ir pievilcīgs daudzgadīgu, sauc par San Francisco augu (Codiaeum variegatum). Jo tās lapas ir krāsains, cilvēki bieži vien augu dārzos un pagalmus, saka Jerouen. (Pazīstams kā daudzveidīgs krotons, šo augu ir pieaugusi arī kā dzesētājs, mērenā klimata zonās houseplant.) Trešais ir herb sauc lemon grass (Cymbopogan citratus), ko izmanto ēdiena gatavošanai.

Daudzas kukaiņu nogalināšanu ekstrakti ir izolēts mirkstot alkoholu augu lapas. Un tas ir pamatā to, ko darīja Jerouen. Pēc to novākšanas atstāj, viņš slaucīja tos vienu nedēļu. Pēc tam viņš iemērc katra veida alkoholu. Pēc tam viņš ļāva alkohols iztvaiko. Kas palika bija koncentrētas trekno šķidruma pilna augu veikti ķīmisko vielu.

Viņš pārbaudīja šos ekstraktus pēc notecināšanas nelielos daudzumos tos ūdenī, kas ietvēra moskītu ikriem un kūniņām. Tawa tawa gan lemon grass ekstrakti izraisīja moskītu kāpuri, lai attīstītu neparasti. Ne tie nobriestu par veseliem pieaugušajiem, saka Jerouen. San Francisco augu ekstraktu izrādījās vēl vairāk toksisks insektiem. Tikai 24 stundas, tas bija nogalinājis visus moskītu ikriem un kūniņām, kas ūdenī.

Jerouen aprakstīts šeit, viņa rezultāti 12. maijs, Intel Starptautiskā zinātnes un inženierijas Fair. Sabiedrība izveidota zinātnes un sabiedrības un sponsorē Intel, šī gada konkursā pulcēja vairāk nekā 1750 studentiem no 75 valstīm. (SSP publicē arī Science News studentiem.)

Jerouen viņa pētījumi koncentrējas uz Denges drudža izplatīšanās novēršanai. Bet pēdējos mēnešos, cilvēki ir kļuvuši vēl vairāk apzinātos Zika virus. Arī izplatās ar odu kodieniem. Tas var izraisīt drudzis, izsitumi un acu iekaisumu. Kas ir vairāk, ja kļūst inficēta grūtniece, viņas bērnam varētu beigties ar iedzimtiem defektiem. Un tad tur ir chikungunya, postoša slimība balansēja hit North America. Visi trīs vīrusi var pārraidīt Aedes aegypti moskītu. Tas liecina, ka Jerouen ir augu ekstraktus varētu kļūt spēcīgs ierocis cīņā pret biedējošiem daudzas slimības.

Aedes aegypti Odu, kas pārraida atbildīgas vairākas tropu slimībām, tostarp Denges drudzis, dzeltenais drudzis, chikungunya un Rietumnīlas slimības vīrusu sugas.

Centers Slimību kontroles un profilakses , vai CDC aģentūra no ASV veselības un cilvēku pakalpojumu ministrija, CDC ir uzdots aizsargāt sabiedrības veselību un drošību, strādājot, lai kontrolētu un novērstu slimību, traumu un invaliditāti. Tas pēta slimības uzliesmojumi, izsekošana darījumiem amerikāņi infekcijām un toksiskas ķīmiskās vielas un regulāri apsekojot diētu un citiem ieradumus starp pārstāvības šķērsgriezumu no visiem amerikāņiem.

chikungunya Tropu slimība, kas ir bijis crippling lielu skaitu cilvēku Āfrikā un Āzijā. Tas izraisa vīruss, kas izplatās ar moskītiem. Tā nesen ir bijis izplatās plaši visā siltā tautu. Vairāk nekā 3 miljoni cilvēku ir cietuši caur savu sākotnējo gripai līdzīgi simptomi. Liela daļa arī var doties uz intensīvas sāpes to muskuļos un locītavās, kas pēdējo mēnešu laikā gadiem var attīstīt. Nav izārstēt vai vakcīnu.

Denges drudzis , Iespējams, nāvējoši infekcijas slimību, ko izplata odi. Neviena vakcīna vēl pastāv, lai novērstu inficēšanās ar vīrusu, kas ir atbildīga par slimības, kas izraisa augstu drudži, smagas galvassāpes, locītavu sāpes, sāpes, kas slēpās aiz acīm, izsitumi, kaulu sāpes un dažreiz viegla asiņošana. Vēl smagākas formas slimības, pazīstams kā Denges hemorāģisko drudzi var izraisīt nekontrolējamu asiņošanu, ja neuzskata uzreiz.

Ekstrakts (v.) vienu ķīmisko (vai sastāvdaļa kaut) atdalīšanai no sarežģīts maisījums. (lietvārds) Vielu, bieži vien ir koncentrētā veidā, kas ir izņemta no dabas avota. Izrakstus bieži tiek ņemti no augu (piemēram, krūzmētra vai lavandas), puķes un pumpuri (piemēram, rozēm un krustnagliņām), augļi (piemēram, citroniem un apelsīniem) vai sēklas un riekstus (piemēram, mandeles un pistācijas). Šādu izrakstu, dažreiz izmanto ēdiena gatavošanai, bieži vien ir ļoti spēcīgas smaržas vai garšas.

kāpurs (daudzskaitlī: kāpuri) mazuļu dzīves posmā kukaini, kas bieži vien ir izteikti atšķirīgi formas kā pieaugušais. (Dažreiz lieto, lai aprakstītu stadijā, zivis, vardes un citi dzīvnieki attīstībā.)

daudzgadīgā (botānika), augu, kas dzīvo daudzus gadus. Dažas var die atpakaļ bargais laiks (extreme siltuma vai aukstuma), bet pēc tam atgriezieties mēnešus vēlāk, kad apstākļi uzlabojas.

Zinātne un sabiedrība, sabiedrības (vai SSP) bezpeļņas organizācija dibināta 1921. gadā un atrodas Vašingtonā, DC Kopš tās dibināšanas, SSP ir ne tikai veicināt sabiedrības iesaistīšanos zinātnisko pētniecību, bet arī sabiedrības izpratni par zinātni. Tas radīja un turpina darboties trīs slaveni zinātnes konkursos: Intel zinātnes talantu meklēšanu (sācis 1942. gadā), Intel Starptautiskā zinātnes un Engineering Fair (sākotnēji uzsāka 1950) un Broadcom MEISTARI (izveidots 2010. gadā). SSP, publicē arī godalgotās žurnālistika: Science News (uzsākta 1922. gadā) un Zinātnes jaunumi studentiem (izveidota 2003. gadā). Šie žurnāli arī uzņēmēja sērijas blogus (ieskaitot Eureka! Lab).

toksiska Poisonous vai var kaitēt vai nogalināt cilvēku šūnas, Audi vai veselu organismu. Pasākums par risku, ko rada šāda inde ir tās toksicitātes.

tropos Reģionā netālu no zemes ekvatoru. Temperatūras šeit ir parasti siltu uz karstām, visa gada garumā.

subtropics A ģeogrāfisko reģionu, kas sasniedz mērenā klimata zonā (aptuveni 40 ° ziemeļu virzienā līdz 40° dienvidu platuma grādos) sākumā no tropos, ka karstu klimatu, kas aptver planētu ārējā vēdera joslas malas. Tropics sasniegt Tropic of Cancer (aptuveni 23,5 ° ziemeļu platuma) un Tropic of Mežāzis (aptuveni 23,5 ° dienvidu platuma). Subtropics mēdz būt uzticami siltāks nekā mērenā klimatā, bet var rasties īsu posmu sals, kas būtu negaidīta patieso tropos.

mērenās joslas , Ģeogrāfija, kas attiecas uz jomām, kas ir vēsāks nekā lādēt preces kuģī tropu ostā, bet siltāks nekā polārajos reģionos.

vīruss Tiny infekcijas daļiņu RNS vai DNS, kas ieskauj olbaltumvielu sastāvā. Vīrusi var atveidot tikai injicējot to ģenētisko materiālu dzīvu būtņu šūnās. Lai gan zinātnieki bieži atsaukties uz vīrusiem kā dzīvu vai mirušu, faktiski neviens vīruss ir patiesi dzīvs. Tas nav ēst kā dzīvnieki darīt, vai padarīt savu ceļu augiem vai pārtikas. To nedrīkst nolaupīt dzīvo šūnu mobilo sakaru iekārtu, lai izdzīvotu.

Zika virus Vīrusu, kas var pārnest uz cilvēkiem, izmantojot odi. Apmēram 20 procenti inficēti cilvēki ir slimi. Simptomi ir neliels drudzis, izsitumi un pinkeye un parasti izbalināt ātri. Aizvien vairāk pierādījumu liecina, ka vīruss varētu arī izraisīt postošas iedzimts defekts — mikrocefālija. Pierādījumi liecina, tā arī var izraisīt neiroloģiskas apstākļiem, piemēram, Guillain-Barré sindroms.