Augu ekstraktu varat cīnīties smadzeņu audzējs

augu ekstraktu varat cīnīties smadzeņu audzējs


Silibinin ir izcilas drošības profila cilvēkos un aknu slimību un saindēšanās ārstēšanai pašlaik tiek izmantots. Zinātnieku Max Planck institūtu par psihiatrijas Minhenē atklāts sadarbībā ar zinātniekiem no Helmholcs Zentrum München šūnu kultūrām, dzīvnieku modeļiem un cilvēka audzēja audos, silibinin var pielietot Cushing reti hormonu stāvokli izraisa audzēju smadzenēs hipofīzes slimības ārstēšanai. Pētnieki ir iesniegts patentu un tagad plānot klīniskās izpētēs, izmantojot, neinvazīvām ārstēšanas stratēģijas silibinin. Tādējādi nākotnē pacientiem iespējams nav jāveic smadzeņu operācija vairs.

<p>Treatment with silibinin, a constituent of milk thistle seeds, alleviated symptoms of Cushing Disease in cell cultures, animal models and human tumor tissue. In future, patients might not have to undergo brain surgery anymore.</p><p>&nbsp;</p>Tuvinātu attēlu

Ārstēšana ar silibinin, komponenta piena dadžu sēklas, mazināt šūnu kultūrās Cushing slimības simptomus... [vairāk]

© Curtis Clark, Wikipedia (CC BY-SA 2.5)

Cushing slimība nedrīkst sajaukt ar Cushing sindromu, izraisa, hipofīze, smadzeņu audzējs. Audzējs noslēpumus paaugstināta stresa hormonu adrenocorticotropin (AKTH) summas, kas seko kortizola atbrīvošanu no virsnieru dziedzeri, kas noved pie ātras svara pieaugums, paaugstināts asinsspiediens un muskuļu vājums. Pacientiem ir nosliece uz osteoporoze, infekcijas un var uzrādīt izziņas disfunkciju vai pat depresiju. 80 līdz 85 % no pacientiem audzējs var izņemt neērti smadzeņu ķirurģija. Neizmantojamu gadījumiem, pašreiz ir tikai viena mērķtiecīga terapija apstiprināts, kas diemžēl rada intensīva blakusparādības, piemēram, hiperglikēmija vairāk nekā 20 % pacientu.

Zinātnieki visā Günter Stalla, endocrinologist pie Max Planck institūtu par psihiatrijas Minhenē, tagad atklājuši šūnu kultūrās, dzīvnieku modeļiem un cilvēka audzēja audos, kas jāaizstāv augu ekstrakts var lietot, lai ārstētu slimības Cushing. "Silibinin ir liela aktīvo komponentu piena dadžu sēklu. Tas ir izcilu drošības profila cilvēkiem un ir jau izmanto apstrādē, aknu slimību un saindēšanās,"skaidro Marcelo Paez-Pereda, vadošais zinātnieks Pašreizējais pētījums publicēts slavens zinātniskā žurnālā Nature Medicine. Pēc silibinin ārstēšana, audzēju šūnas atsāka normālu AKTH ražošanu, audzējs izaugsme palēninājās un Cushing slimības simptomi izzuda pelēm.

2013. gadā, Max Planck zinātnieki iesniegts patentu par plašu ķīmisko un dabas savienojumi, tostarp silibinin, lai ārstētu hipofīzes audzējs ģimenē. Salīdzinot ar cilvēkiem, no kuriem tikai 5,5, 100,000 cilvēki visā pasaulē attīstīt Cushing slimības, šis nosacījums ir ļoti bieži sastopama vairākās mājdzīvniekiem. Piemēram, 4 % no suņiem un zirgiem pat 7 % cieš no Cushing slimības. Tādējādi, pētnieki tagad paredzēts testēt īpašu preparāti ar ļoti tīru vielu un lēnas atbrīvošanās no aktīvā komponenta silibinin klīniskajos pētījumos.

Silibinin: Darbības veidu

"Mēs zinājām, ka Cushing slimības izraisa pārāk daudz AKTH atbrīvošanu. Tātad mēs jautājām sev to, kas izraisa šo pār ražošanu un kā to apturēt,"saka Paez Pereda. Savus pirmos eksperimentus, pētnieki atklāja ārkārtīgi lielu daudzumu karstuma šoka proteīna 90 (HSP90) audzēja audos no pacientiem ar Cushing slimības. Parastā daudzumā HSP90 palīdz pareizi reizes citu proteīnu, glikokortikoīda receptoru, kas savukārt kavē AKTH ražošanu. "Kā audzēja audos ir pārāk daudz HSP90 molekulām, tās paliek glikokortikoīda receptoru," skaidro Paez Pereda. "Mēs atklājām, ka silibinin saista HSP90 tādējādi ļaujot glikokortikoīda receptoru molekulas, lai izšķīdinātu no HSP90. Ar silibinin mēs, iespējams, ir atklājis neinvazīvām ārstēšanas stratēģijas ne tikai Cushing retu slimību, bet arī citiem nosacījumiem, iesaistot glikokortikoīda receptorus, piemēram, plaušu audzējiem, akūtu limfoblastisku leikēmiju vai vairāku mielomu,"secina Paez Pereda.