Augu ekstrakti, kā Atternatives uz ķīmisko kukaiņu repelanti

, augu ekstraktus, atternatives ķīmiskās kukaiņu repelanti


Posmkāji ir aģentu nāvīga slimībām, kas var hit kā epidēmijas vai pandēmijas pasaules iedzīvotāju skaita pieaugums uz cilvēkiem un dzīvniekiem bīstamu vektori. Starp tām, ērces pārraidīt vairāk patogēna sugu nekā jebkurai citai grupai asins barošana posmkājiem visā pasaulē. Tādējādi, ērču vektori pastāvīgi mainīgajā vidē, efektīvu un videi draudzīgu kontrole ir būtisks izaicinājums.

Vairāki jauni maršruti ir mēģinājis uz slimību profilaksi un kontroli ērču, ieskaitot attīstību (i) vakcīnu pret vīrusiem vectored pēc ērces; (ii) feromonu balstītas kontroles instrumenti, ar īpašu atsauci uz "aizvilināt un nogalināt" metodes; III bioloģiskās kontroles programmām, paļaujoties uz ērču dabiskie ienaidnieki un patogēniem; un (iv) integrētās kaitēkļu pārvaldības prakses mērķis ir samazināt ērču mijiedarbību ar mājlopiem. Tomēr akaricīdi un ērču repelentu plašu darba joprojām ir visefektīvākais un sagatavotas divas stratēģijas.

Diemžēl, pirmais ir ierobežota pretestību ērces straujā attīstība, kā arī nopietnas vides problēmas. No otras puses, augu izmantošanu kā efektīvu ērču repelentu avotiem bieži ir daudzsološi. Šeit mums jāpārskata pašreizējās zināšanas par augu ekstraktiem kā akaricīdi vai repelentu pret ērču vektori sabiedrības veselības nozīmīgumu, īpaši norādot uz Ixodes ricinus, Ixodes persulcatus, Amblyomma cajennense, Haemaphysalis bispinosa, Haemaphysalis longicornis, Hyalomma anatolicum, Hyalomma marginatum rufipes, Rhipicephalus appendiculatus, (Boophilus) Rhipicephalus microplus, Rhipicephalus pulchellus, Rhipicephalus sanguineus un Rhipicephalus turanicus efektivitāti.

Astoņdesmit trīs augu sugu botāniskā 35 ģimenēm tika izvēlēti. Visbiežāk botāniskais ģimeņu izmantoja kā avoti, akaricīdi un repelenti, pret ērču bija Asteraceae (15 % no izvēlētie izmeklējumi), Fabaceae (9 %), Lamiaceae (10 %), Meliaceae (5 %), Solanaceae (6 %) un Verbenaceae (5 %). Regresijas vienādojumu analīzes parādīja, ka literatūra pieauga par aptuveni 20 % gadā (periods: 2005-2015).

Visbeidzot, pēdējā sadaļā, ieskats nākotnē pētījumi tiek apspriesti. Mēs koncentrējas uz dažiem iebildumiem nākotnes datu vākšanas un analīzes. Pašreizējo kritisko punktu, kas galvenokārt nodarbojas ar () nav vienotas metodes, kas neļauj pienācīgi salīdzināt rezultātus; b neprecīza pārbaudītā koncentrācija, bieži koncentrāciju 100 % atbilda bruto ekstraktu, kur ekstrahēto vielu precīzas summas nav zināmas; (c) nav viendabīgi un un lielumu pārbaudīto ērču instars sugas.

Kopumā. , zināšanas, kas apkopoti šajā pārskatā var palīdzēt salīdzinošo pārbaudi starp plašo skaitļu sedz augu preparātu, lai attīstītu jaunāku un drošāku ērču kontroles instrumenti.