Kas ir Genistein?

Kas ir Genistein?


Genistein ir polyphenol, kas atrodams sojaspupas un citi augi, piemēram, sarkanais āboliņš un kudzu. Tas ir pazīstams kā isoflavone flavonoīdu paveids. Genistein bieži sastopama ar isoflavone daidzein, un kopā tie ir uzskatāmi par sojas isoflavones. Šie savienojumi ir plaši pētīta ietekmi uz cilvēka veselību. Tie ir bijuši saistīti ar vēža populāciju pētījumos, kas izskata uztura un slimību likmes samazinājums.

Abām šīm molekulām ir spējīgi saistošus dzīvnieku un cilvēku estrogēnu receptoriem. Sakarā ar to, tie ir pazīstami kā phytoestrogens. Receptoriem stimulē šūnu aktivitāti, īpaši nožogotā teritorijā, kas saistās ar tiem. Genistein saistās ar estrogēnu receptoriem un stimulē savu darbību, bet ne tik efektīvi kā cilvēka estrogēnu. Tādējādi tas var daļēji bloķēt estrogēnu iedarbība. Tas var atvēlēt aizsargājošs faktors pret vēzi, kas ir hormoni iesaistīti viņu attīstību, piemēram, prostatas un krūts vēzi.


Āzijā, sojas patēriņš ir daudz augstāka nekā Rietumos, un iespējams pat 20 reizes augstāka. Sojas produkti – piemēram, milti, piens, tofu un sojas pupas, paši — viegli patērēt. Pārbaudot cilvēku un to slimību likmes iedzīvotāju uztura pētījumi ir konstatēts japāņu vīriešiem ir ievērojami zemāki rādītāji nekā amerikāņu vīrieši prostatas vēzi. Arī Āzijas sievietes ir zemāki rādītāji nekā Rietumu sievietes krūts vēzi. Šīs atšķirības ir izvirzītās hipotēzes būt atšķirību summu sojas uztura dēļ.


Genistein ir pierādīts, ka lēna izaugsme dažādu vēža šūnas laboratorijas pētījumi. Tai ir vairākas dažādas bioķīmiskās īpašības, papildus darbojoties kā phytoestrogen, kas varētu rasties šīs ietekmes uz vēža šūnas. Tā pretvēža aktivitāte ir pietiekami nozīmīgi, ka tas ir iekļauts Nacionālā Vēža institūta narkotiku vārdnīcu. Laiku tā lietošanas ārstēšana tomēr ir svarīgi, jo dažos pētījumos konstatēts, ka genistein palielināt esošo krūts vēža izplatību. Ārstē pacientus ar maisījumu, kas bloķē estrogēnu var uzlabot šo efektu.


Šī isoflavone parādās arī sekas pret kaulu zaudējums, kas rodas pēc menopauzes ir sākusies, un sievietēm samazinās estrogēnu līmenis. Tas var izraisīt osteoporoze un nopietni novājinošām. Estrogēnu attieksmi, ko izmanto, lai kopīgi pēc menopauzes sievietēm, lai novērstu šīs sekas, bet pētījumi liecina, ka tas ir bīstamas blakusparādības. Ir konstatēts, ka ārstēšana ar genistein palielināt kaulu blīvuma sievietes, kas to uztvēra kā uztura papildinājums.


Genistein ir arī spēcīgs antioksidants. Šī aktivitāte var pasargāt DNS no oksidatīvā bojājumiem un novērstu mutāciju rašanos. Tā var arī turēt holesterīna oksidētāji un veicinot sirdslēkmes risks. Šī isoflavone hypothesized pasargāt no sirds uzbrukumiem.


Var veikt šo maisījumu kā uztura papildinājums, kas tomēr blakusparādības. Tas var izraisīt kuņģa un zarnu trakta problēmas. Ir daži pētījumi, kas liecina, ka tas var vājināt imūnsistēmu. Daidzein, šķiet, ir šīs blakusparādības. Tas var būt gudrs, lai mēģinātu iegūt labumu no sojas isoflavones vienīgi pēc ēšanas vairāk sojas, nevis ņemot genistein uztura bagātinātājus.